Nakúpte ešte za 200,00 € s DPH
a budete mať dopravu ZADARMO
Košík
0,00 € s DPH
0 položiek

Prečo krbovú vložku Kobok?

Poradňa » Krbové vložky » Prečo krbovú vložku Kobok?

11.03.2018

Rovnako ako televízor alebo smartfón, ani krby nie sú rovnaké. Sú medzi nimi zásadné rozdiely, z ktorých sú niektoré veľmi podstatné. Ak sa napríklad budeme pozerať iba na rozmery alebo vzhľad, môžeme sa časom veľmi sklamať. V dome nám tak môže horieť v peknom a útulnom krbe, jeho funkčnosť však bude nízka. Mýlime sa tiež, pokiaľ si myslíme, že lacná vložka je tá najlepšia investícia. Spočiatku síce ušetríte, no neskôr sa náklady vyšplhajú do výšin. Pre pravidelné a intenzívne kúrenie je vhodnejšia oceľová krbová vložka, ktorá je v z dlhodobého hľadiska oveľa lepšou investíciou. Životnosť kvalitnej oceľovej krbovej vložky môže byť aj 30 rokov!
 

Firma Kobok vďaka premyslenej konštrukcii a dlhoročnému výskumu vytvorila moderné a účinné krbové vložky, ktoré zabezpečujú hospodárne a súčasne čisté spaľovanie dreva. Korpus krbovej vložky je tvorený uzavretou spaľovacou komorou. Vzduch potrebný pre horenie je privádzaný výhradne z exteriéru. Každý konštrukčný detail je dôkladne premyslený (napr. rúčky k preneseniu vložky). V krbových vložkách Kobok dokonca nie sú tzv. studené zóny, v ktorých drevo nehorí. Prinášame Vám niekoľko dôvodov, prečo sa rozhodnúť práve pre krbové vložky Kobok!

Záruka na vložku až 5 rokov

V protiklade ku niektorým výrobkom dostupným na trhu, ktoré majú ultra jednoduchú konštrukciu, u krbových vložiek Kobok si môžete byť istí účinným a čistým horením. Vložky Kobok sú v zhode s najvyššou nemeckou normou BlmSchV 2, spĺňajú nariadenie EÚ - Ecodesign a spĺňajú všetky zákonné nariadenia a normy pre spotrebiče na pevné palivo. Preto k nim dostanete záruku až 5 rokov!

Najviac tepelne namáhaný je rošt a šamot, pretože práve tieto časti sú v bezprostrednom kontakte s ohňom. Kobok používa vo vložkách masívny, liatinový rošt s hrúbkou 18 mm. Ohnisko je obložené šamotovou výstelkou s hrúbkou 50 mm. Na tieto časti je poskytovaná záruka 2 roky. Ťažko nájdete na trhu rošt s podobnou hrúbkou. Iné rošty majú hrúbku sotva 10 mm. Konkurenčný šamot má hrúbku okolo 30 mm a o záruke na tieto časti môžete u konkurencie zabudnúť.

Čisté sklo

Krbové vložky Kobok majú špeciálne konštruovaný a veľmi účinný oplach skla. Vzduch na sklo je smerovaný z každej strany, vďaka čomu si môžeme vychutnávať pohľad na oheň a nie na čierne, špinavé sklo. Tento systém oplachu skla zo štyroch strán využíva len firma Kobok. Mnoho iných výrobcov poskytuje oplach iba z vrchnej strany, čo je málo účinné. Ak si teda chcete užiť prekrásny pohľad na horiaci oheň, Kobok Vám to umožní.

Jednoduchá regulácia horenia

V jednoduchosti je krása! U krbovej vložky Kobok postačuje 1 ovládací prvok, s ktorým dokážete regulovať celý proces horenia. Integrovaný regulátor je vyrobený z nerezovej ocele a vkusne zapadá do celkového vzhľadu krbovej vložky. Dizajn krbov Kobok sa vyznačuje čistými líniami a elegantným spracovaním. Ba čo viac – výrobky Kobok sú symbiózou krásneho vzhľadu a dokonalej, efektívnej funkčnosti!

Kvalitná farba

Všetky krbové vložky Kobok sú v konečnom štádiu výroby pieskované a striekané nemeckou ekologickou farbou Senotherm UHT Hydro. Vďaka pieskovaniu povrchu je vložka ideálne hladká. Farba na báze vody (nie rozpúšťadla) počas vypaľovania vložky neemituje do okolia dym ani zápach. Preto nie je potrebné vypaľovať ju v exteriéri. Bohužiaľ, ešte aj dnes veľmi málo výrobcov používa tento typ farieb. Namiesto toho používajú lacné a škodlivé farby, ktoré počas vypaľovania šíria do okolia nepríjemný zápach a nezdravé látky. Treba pamätať na to, že úplné vypálenie farby v spodnej časti ohniska môže trvať aj niekoľko rokov! Kobok teda myslí aj na Vašu bezpečnosť.

Jednoduchá a komfortná obsluha

Prioritou je okrem bezpečnosti jednoduchá a komfortná obsluha. Výhodou je napríklad aj objemný vnútorný popolník, ktorý sa nemusí vyprázdňovať po každom kúrení. Krbová vložka Kobok je vyvinutá naozaj do detailov, z ktorých sú niektoré viditeľnejšie ako iné. Napríklad dvierka u krbov Kobok majú široké nerezové lišty. Okrem estetickej funkcie tvoria ochranu tesnenia dvierok.

Pár slov na záver

Jednoznačnou výhodou značky Kobok je fakt, že výrobca dokáže vyrobiť krbovú vložku podľa špecifických predstáv zákazníka. Požadujete napríklad opačné otváranie dvierok? Pre Kobok to nie je žiadny problém! U iných výrobcov to neprichádza do úvahy. Veľmi široká ponuka rôznych typov krbových vložiek (viac ako 400 modelov) je náročná na výrobu a skladovanie. Kvôli tomu je väčšina vložiek na objednávku s dobou dodania približne 2 týždne.

Krbové vložky Kobok sú vhodné pre všetky typy stavieb. Či už chcete izolovaný, akumulačný, rustikálny alebo moderný krb. Vložky Kobok sú vhodné aj do domov s nútenou ventiláciou (rekuperáciou), prípadne do nízkoenergetických stavieb. Firma Kobok vyrába krby už viac ako 25 rokov. Je to rýdzo slovenská firma a kúpou krbu Kobok podporujeme našu ekonomiku a našich ľudí. Samozrejmosťou je kvalitný záručný a pozáručný servis.

Zhrnutie na záver

Kobok je podľa nás najlepšia voľba v pomere kvalita/cena. Pokiaľ teda hľadáte kvalitný krb určený na pravidelné, intenzívne kúrenie, je Kobok vhodný aj pre Vás!

Chcete sa poradiť?
Peter Čieško
Špecialista na krby a všetko okolo nich
Telefón0948 949 949
po-pi 8:00-18:00 hod.

Telefónpalomino@palomino.sk
Newsletter
Chcete dostávať info o zľavách a novinkách?
Registrujte sa na odber newslettera.
2006-2021 © Palomino.sk, všetky práva vyhradené. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.