La Nordica - Rosa 5.0 Petra (mastenec)
La Nordica Rosa 5.0 Petra je robustný liatinový sporák s luxusným mastencovým obkladom. Okrem efektívneho kúrenia ponúka aj skvelý design. (viac)
Na objednávku
2-4 týždne
| 2 699,00 € s DPH 2 194,31 € bez DPH |




Popis produktu
La Nordica - Rosa 5.0 Petra (mastenec)
Základné vlastnosti
- Obklad z prírodného kameňa (mastenec)
- Vysoká účinnosť 85,4 %
- Liatinová varná doska
- Chrómový rám okolo varnej dosky
- Pozinkovaná a smaltovaná oceľ
- Celozliatinové ohnisko, varná doska a dvierka
- Smaltovaná rúra s objemom 41 litrov
- Integrovaný teplomer v rúre
- Ohrevný alebo sušiaci priestor pod rúrou
- Integrovaný výsuvný úložný priestor v spodnej časti
- Prepínateľná klapka na varenie alebo varenie a pečenie
- Obloženie z prírodného kameňa sa dodáva samostatne v krabici
Popis produktu
Kvalitné liatinové kachle na kúrenie drevom a drevenými briketami so skleneným ohniskom a obkladom z prírodného kameňa. Tento sporák ponúka aj praktickú smaltovanú rúru na pečenie a priestrannú liatinovú varnú dosku na varenie. Je ideálny nielen na vykurovanie chát, chalúp ale aj domov.
Kamenný obklad dodáva kachliam krásny vzhľad a slúži ako solitérny designový doplnok interiéru. Konštrukcia ohniska je celá liatinová a všetky oceľové časti sú obojstranne smaltované alebo pozinkované, čo zaručuje dlhú životnosť kachlí. Všetky dvierka sú tiež z masívnej liatiny. Príznačnou vlastnosťou masívnej konštrukcie je hmotnosť samotných kachlí, ktorá je 200 kg. Rúra s objemom 41 litrov je obojstranne smaltovaná, čo zaručuje povrch odolný proti popáleniu a jednoduchú údržbu.
Sporák je vybavený mechanickou uzatváracou klapkou na jednoduché a rýchle odpojenie rúry z prevádzky. Spaliny tak opúšťajú ohnisko priamo pod sporákom a odchádzajú do komína, čím sa zefektívňuje spotreba energie.
Farbné varianty a voliteľné príslušenstvo
Možnosť dokúpenia nádoby z nehrdzavejúcej ocele na ohrev vody (kamnovec) alebo výškovo nastaviteľného liatinového roštu na zmenšenie ohrevnej plochy a zníženie výkonu pre letný režim.
Technické parametre
| Externý prívod vzduchu | áno |
| Horné pripojenie dymovodu | áno |
| Integrovaná rúra na pečenie | áno |
| Platnička | áno |
| Presklenie | predné |
| Priemer rúry externého prívodu vzduchu | 120 mm |
| Rozmery rúry na pečenie (V x Š x H) | 300 x 330 x 410 mm |
| Typ zariadenia | teplovzdušné |
| Ventilátor | nie |
| Vzdialenosť od horľavého materiálu – vpredu | 1000 mm |
| Vzdialenosť od horľavého materiálu – vzadu | 400 mm |
| Vzdialenosť od horľavého materiálu – zboku | 300 mm |
| Zadné pripojenie dymovodu | áno |
| Hmotnosť bez obalu | 200 kg |
| Hmotnosť s obalom | 220 kg |
| Palivo | drevo (ekobrikety) |
| Rozmer (V x Š x H) | 851 x 1030 x 650 mm |
| Vykurovacia schopnosť | 80 - 252 m3 |
| Priemer dymovodu | 150 mm |
| Nominálny výkon | 8.8 kW |
| Rozsah výkonu | 4.0 - 10.0 kW |
| Účinnosť | 85.4 % |
| Priemerná spotreba dreva | 2.50 kg/h |
| Dĺžka polien | 33 cm |
| Farba | sivá |
| Výrobca | La Nordica |







Peter Čieško