Nakúpte ešte za 200,00 € s DPH
a budete mať dopravu ZADARMO
Košík
0,00 € s DPH
0 položiek
OD 15.7. DO 23.7. MÁME DOVOLENKU. OBJEDNÁVKY BUDÚ VYBAVENÉ HNEĎ PO DOVOLENKE. ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE A PRAJEME KRÁSNE LETO.

Krbový ventilátor – najčastejšie otázky, 2. časť

Poradňa » Krbové ventilátory » Krbový ventilátor – najčastejšie otázky, 2. časť

19.02.2018

Prinášame vám druhú časť článku, v ktorom vám odpovedáme na najčastejšie otázky týkajúce sa krbových ventilátorov.

Môžem si ventilátor zapojiť aj sám alebo potrebujem odborníka?

Krbové ventilátory Darco typ AN majú elektrický kábel, ktorý postačuje zapojiť na jednej strane do ventilátora a na druhej strane do elektrickej zásuvky. Pokiaľ sa však rozhodnete pre dokúpenie regulátora otáčok, prácu prenechajte elektrikárovi.

Aké sú rozdiely medzi krbovými ventilátormi?

Každý model krbového ventilátora má dané svoje technické vlastnosti. O výkone – prietoku vzduchu cez ventilátor (m3/hod.) sme už písali. Medzi ďalšie dôležité vlastnosti patria: elektrický príkon (W), max. teplota vstupujúceho vzduchu (°C), nastavovací rozsah termostatu (°C), max. teplota okolia ventilátora (°C) a hlučnosť, resp. akustický tlak (dB).

Každý výrobca krbového ventilátora by mal mať zverejnený diagram charakteristiky prietoku, ktorý udáva závislosť tlaku (Pa) od prietoku (m3/hod.). Na základe tohto diagramu si vieme porovnať jednotlivé ventilátory a vybrať ten najvhodnejší.

Je potrebné inštalovať aj filter?

Použitie kovového filtra, ktorý sa umiestňuje pred ventilátor, má svoje opodstatnenie. Jeho tepelná odolnosť je až 300°C a dokáže zachytiť hrubé nečistoty. Pred ukončením teplovzdušných rozvodov sa ešte umiestňuje filter z vlákniny, ktorý zachytáva drobné nečistoty.

Nestačili by koncové ventilátory do mriežky?

Možnosť použitia koncových ventilátorov do mriežky je závislá od konkrétnej situácie. Pri krátkych a nerozvetvených teplovzdušných rozvodoch môže takéto riešenie postačovať. Ventilátor do mriežky má však minimálne o štvrtinu nižší výkon ako najslabší krbový ventilátor. Zároveň je jeho tepelná odolnosť len do 80°C. Preto je pre rozvetvený systém teplovzdušných rozvodov vhodnejší klasický krbový ventilátor.

Prečo práve krbové ventilátory Darco?

Krbové ventilátory Darco predávame od roku 2010. Práve s ventilátormi Darco máme najlepšie skúsenosti – sú naozaj spoľahlivé a zákazníci sú spokojní, čo je pre nás najhlavnejšie.

Okrem toho firma Darco vyvinula nové modely krbových ventilátorov s označením ANeco, ktoré sú pokladané za najinovatívnejšie na svete.

Výhody ventilátorov ANeco:

-majú až o 50% nižšiu spotrebu elektriny oproti klasickým ventilátorom s motorom AC.

-sú menej hlučné a majú aj nižšie vibrácie.

-majú výrazne lepšiu charakteristiku prietoku v porovnaní s inými ventilátormi dostupnými na trhu.

-dajú sa namontovať prakticky v ľubovoľnej polohe.

Chcete sa poradiť?
Peter Čieško
Špecialista na krby a všetko okolo nich
Telefón0948 949 949
po-pi 8:00-18:00 hod.

Telefónpalomino@palomino.sk
Newsletter
Chcete dostávať info o zľavách a novinkách?
Registrujte sa na odber newslettera.
2006-2021 © Palomino.sk, všetky práva vyhradené. Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.